Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı İzle

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, kitaptan uyarlama efsane film serisi Harry Potter’ın beşinci filmi Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı sizlerle. Dördüncü filmin sonlarına doğru Voldemort’un ortaya çıkışıyla artık her şey eskisi gibi olmayacaktır. Lord Voldemort dönüşü bazı kişiler tarafından kabul edilse de bunu kabullenemeyenler çoktur. Bunu kabullenemeyenlerden bir tanesi olan Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Albus Dumbledore’un onun yerinde gözü olduğunu ve bu yüzden böyle bir yalan ortaya attığını düşünür.

Böyle düşünen Cornelius Fudge olan bitenden haberdar olmak için Hogwarts’a yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni gönderir. Filmin kadrosunda Daniel Radcliffe, Harry Melling, Jason Boyd, Richard Macklin, Kathryn Hunter, Miles Jupp, Fiona Shaw, Richard Griffiths, Jessica Hynes, Adrian Rawlins, Geraldine Somerville, Robert Pattinson, Ralph Fiennes, Natalia Tena, Brendan Gleeson gibi isimler yer alırken yönetmenliğinde ise David Yates var. Bizlere destek olmak adına izlediğiniz filmlere bol bol yorum yapmayı unutmayınız, herkese iyi seyirler.

Filmin Yönetmeni→ David Yates

Film Oyuncuları→ Daniel Radcliffe, Harry Melling, Jason Boyd, Richard Macklin, Kathryn Hunter, Miles Jupp, Fiona Shaw, Richard Griffiths, Jessica Hynes, Adrian Rawlins, Geraldine Somerville, Robert Pattinson, Ralph Fiennes, Natalia Tena, Brendan Gleeson

Filmin IMDB Puanı→ 8.7

Filmin Türü→ AileFantastikMacera

Etiketler: ,