Dune: Çöl Gezegeni İzle

Dune: Çöl Gezegeni, birçok önemli filme ilham kaynağı olan ve yazarı Frank Herbert olan dünyaca ünlü aynı adlı romandan uyarlama olan Dune: Çöl Gezegeni filmi Dolufilm ailesi farkıyla sizlerle. 10 binli yılarda geçen filmde Paul Atreides isimli genç çok önemli bir krallığın veliahtıdır. Paul sürekli tuhaf tuhaf rüyalar görüyordur ve bu rüyalara anlam yükleyemiyordur. Paul’un babası kral annesi ise tuhaf bir tarikatta yetişmiş özel güçleri olan bir kadındır. Evrenlerinde en önemli madde ise baharattır ve bu baharat için savaşlar verilecektir. Fakat Paul’un görevi ve kaderi herkesten farklı ve üstündür.

Filmin oyuncu kadrosunda Zendaya, Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Oscar Isaac ve Stellan Skarsgård gibi daha sayamadığımız birçok ünlü isim yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Denis Villeneuve var. Dune serisinin ilk filmi olan Dune: Çöl Gezegeni filmi türkçe altyazı ve full hd 1080p olarak Dolufilm sitemizde, herkese iyi seyirler.

Filmin Yönetmeni→ Denis Villeneuve

Film Oyuncuları→ Zendaya, Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Javier Bardem, David Dastmalchian, Charlotte R

Filmin IMDB Puanı→ 9.0

Filmin Türü→ AksiyonBilim KurguFantastikMacera

Etiketler: